TR |  EN

Okullarımız


ESKİŞEHİR DEVLET MALZEME OFİSİ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

Devlet Malzeme Ofisi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin yapımına ilişkin protokol 15.01.2008 tarihinde imzalanmıştır. DMO Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan okul, Eskişehir il merkezi, Muttalip Beldesinde, 129 pafta, 14013 parsel sayılı 20.150 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunmaktadır.

Devlet Malzeme Ofisi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kampüsü içerisinde eğitim ve öğretim binasının yanı sıra, spor salonu, çok amaçlı atölye binası, bilgi işlem teknolojileri atölye binası da bulunmaktadır.

Okul 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının 2. döneminde Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Bilgi İletişim Teknolojisi alanlarında eğitim vermek üzere hizmete açılmıştır.

ÖDÜL TÖRENİ (04.10.2019)

Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SELÇUK, Eskişehir Valiliğince düzenlenen “Hayırseverler, İş İnsanları ve STK Temsilcileriyle Buluşma” konulu törende eğitime verilen katkı dolayısıyla Devlet Malzeme Ofisi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi için Genel Müdürlüğümüze “Teşekkür Belgesi” vermiştir.


75. YIL DEVLET MALZEME OFİSİ ANADOLU BİLGİSAYAR TEKNİK LİSESİ

AÇILIŞ TÖRENİ (17 EKİM 1998)

Genel Müdürlüğümüzce, Cumhuriyetimizin 75. yılında İstanbul'un Sancaktepe İlçesinde inşa edilip donatımı yapılan 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Bilgisayar Teknik Lisesi olarak 4 Hazırlık Sınıfıyla hizmete açılmıştır.

Okulumuzun resmi açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sayın Bülent ECEVİT, Devlet Bakanları Sayın Şükrü Sina GÜREL, Sayın Salih YILDIRIM, Milli Eğitim Bakanı Sayın Hikmet ULUĞBAY, Maliye Bakanı Sayın Zekeriya TEMİZEL, Çalışma Bakanı Sayın Nami ÇAĞAN, Milletvekilleri, İstanbul Valisi Sayın Erol ÇAKIR, askeri ve mülki erkân, Devlet Malzeme Ofisi yöneticileri ve çalışanları, öğretmen ve öğrenciler ile geniş bir halk topluluğunun katılımıyla 17 Ekim 1998 tarihinde, törenle gerçekleşmiştir.

ÖDÜL TÖRENİ (9 ARALIK 1998)

Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL, İstanbul Valiliğince düzenlenen bir törenle, okul yaptırma konusundaki katkılarından dolayı Genel Müdürlüğümüzü "Onur Belgesi" ve "Kristal Şilt" ile ödüllendirmiştir.

BUCA DEVLET MALZEME OFİSİ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

Genel Müdürlüğümüzün, Büyük Önder Atatürk'ün büyük milletimize vasiyeti olan "muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak" hedefine katkıda bulunmak amacıyla yaptırmış olduğu "Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi", kurumumuzun Türk Milli Eğitimine kazandırdığı ikinci lisedir.

Okulumuz İzmir İli, Buca İlçesi, Bahçekapı (Kocatepe) Mahallesindeki, mülkiyeti Hazine'ye ait ve imar planında Lise Alanı olarak ayrılıp Milli Eğitim Bakanlığı'na (Ortaöğretim Genel Müdürlüğü) tahsis edilmiş olan 13.800 m2 arsa üzerinde yaptırılmıştır.

"Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi", Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı'nın EFİKAP (Eğitime Fiziksel Katkı Projesi) kapsamındaki tip projelere göre yaptırılmıştır.

Okulumuz, 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Elektrik, Elektronik, Soğutma ve İklimlendirme Bölümleri ile birlikte genel lise alanlarında öğretime başlamıştır.

Resim Yarışmalarımız


Yenilik, kalite ve estetiğe önem veren bir kurum olan Devlet Malzeme Ofisi’nde, Türk resim sanatının gelişimine katkıda bulunulması, sanatçılarımıza ufak da olsa destek sağlanması ve değerli yapıtların toplanacağı bir Genel Müdürlük koleksiyonu oluşturulması amacıyla 1992-1993 yıllarında resim yarışmaları düzenlenmiştir.

Ülkemizin dört bir yanından çok sayıda değerli ressamın katıldığı yarışmalar büyük ilgi görmüştür. Yarışmalarda dereceye giren eserlere, Ofisimizin Malzeme Kataloğunda yer verilerek, yurdun her yanına dağıtılan binlerce katalog sayesinde bu eserlerin toplumumuzun her kesimine ulaşması sağlanmıştır.

1992 Yılı Resim Yarışması

1993 Yılı Resim Yarışması