TR |  EN

Genel Müdürlük


Mücahit ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

1 Ağustos 1975 tarihinde Sivas’ta doğdu.

Mücahit ÖZDEMİR, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 1997 yılında mezun olmuş, ardından 1998 yılında Leeds Üniversitesinden Uluslararası Ekonomi Politika alanında yüksek lisans derecesini almıştır.

İş hayatına 1999 yılında, Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Mücahit ÖZDEMİR, aynı kurumda 2007 yılına kadar Müfettiş olarak görev yapmıştır. Teftiş Kurulu Başkanlığındaki görevini takiben 2011’e kadar Genel Müdürlük/Kredi ve Finans birimlerinde çalışmıştır.

2011-2016 yılları arasında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)’nun uluslararası enerji projeleri geliştirmek üzere kurmuş olduğu alt şirketi olan Turkish Petroleum International Company (TPIC)’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Mücahit ÖZDEMİR, 2016 yılında TPAO Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Haziran 2018’den itibaren TPIC Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Mücahit ÖZDEMİR, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında görev yaptığı sırada çok sayıda ulusal ve uluslararası satınalma işlemi gerçekleştirmiştir.

Mücahit ÖZDEMİR, 12 Şubat 2019 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmiş, 18 Ağustos 2022 tarih, 2022/418 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile söz konusu görevlere atanmış olup halen bu görevlerini sürdürmektedir.

Çok iyi seviyede İngilizcenin yanı sıra Fransızca ve Almanca bilmekte olan Mücahit ÖZDEMİR, evli ve 3 çocuk sahibidir.

İsmet KESKİN
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı

26.02.1965 tarihinde Hatay/Kırıkhan'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkhan'da tamamladı.

1987 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu.

15.11.1989 tarihinde Maliye Bakanlığında memuriyete başladı. Maliye Bakanlığının farklı birimlerinde Yoklama Memurluğu, Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı, Tahsilat Müdürlüğü, Strateji Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Maliye Teftiş Kurulu Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

06.07.2007 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı,
17.11.2008 tarihinde Pazarlama Daire Başkanlığı,
13.08.2010 tarihinde III No'lu Satınalma Daire Başkanlığı,
26.04.2011 tarihinde Pazarlama Daire Başkanlığı,
23.09.2011 tarihinde III No'lu Satınalma Daire Başkanlığı,
07.10.2011 tarihinde Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı,
12.12.2012 tarihinde Pazarlama Daire Başkanlığı görevlerine atanmıştır.

13.03.2017 tarihinde de Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına vekâleten,
03.11.2017 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına asaleten,
12.12.2017 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, görev süresi bitiminde 29.01.2021 tarihinde bu göreve yeniden atanmış olup, hâlen bu görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Servet KOÇ
Genel Müdür Yardımcısı

7 Şubat 1975 tarihinde Sivas’ta doğdu.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun oldu. 2010 yılında Beykent Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesi aldı. İş hayatına 1997 yılında Prosoft Yazılım ve Danışmanlık şirketinde yazılım mühendisi olarak başladı. MAN Türkiye, Başarı Elektronik, National Aquaculture Group (Suudi Arabistan), Teknoloji Holding, IFS Türkiye gibi yerli ve yabancı şirketlerde yazılım mühendisi, proje yöneticisi ve iş geliştirme müdürü olarak çalıştı. Aralarında Türkiye, Suudi Arabistan, İsviçre, İngiltere, Malezya, Bolivya, Avusturya’nın da bulunduğu pek çok ülkede, tasarladığı yazılım ve çözümleri başarıyla hayata geçirdi. Tasarladığı ve geliştirdiği çözümler ile Türkiye’nin ilk yazılım ihracatçıları arasında bulundu ve elde ettiği başarılar ile yazılı ve görsel basında zaman zaman yer aldı.

Kariyerine bir dönem tekno girişimci olarak devam edip T-Mate Teknoloji şirketini kurdu. Bu şirket bünyesinde, aralarında Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de bulunduğu pek çok işletmeye kargo, saha satış, depo otomasyonu, üretim takip yazılımları geliştirdi.

2008-2011 yılları arasında Ziraat Teknoloji şirketinde, kurumsal mimari grup lideri ve şef mimar olarak görev yaptı.

2011- 2016 yılları arasında, Selko firmasında, teknoloji yatırımlarından sorumlu direktör olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde, aralarında finans kuruluşları, teknoloji şirketleri, belediyeler bulunan pek çok firma için BT strateji danışmanlığı, satınalma danışmanlığı, BT ve kurumsal dönüşüm, teknoloji yatırımı, startup yönetimi, yazılım geliştirme danışmanlığı hizmetleri sundu.

2016-2020 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O. Stratejik Projeler Başkanlığı’nda büyük hacimli ve kritik uluslar arası teknolojik dönüşüm programlarının yöneticiliğini yaptı.

07/10/2020 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Md. Yardımcılığı görevine atanmıştır.

İş yaşamının dışında STK’larda da zaman zaman görev almakta olan Servet KOÇ, özellikle teknoloji ve siyaset konularını tek bir çatı altında topladığı teknosiyaset konusunda makaleler yazmakta ve STK’lar vasıtasıyla toplumların gelişmesine dair analiz ve politikalar geliştirmektedir. Yüksek lisans konusu olan Spin-off şirketler vasıtasıyla teknoloji edinimi ve teknolojik dönüşümü pratiklerini arge ve patentler ile destekleyecek çalışmalar ile bilimin toplumla buluşmasında öncü rol oynamaya gayret sarf etmektedir.

Çok iyi seviyede İngilizce, orta seviye Almanca ve Arapça bilmekte olan Servet KOÇ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Abdulkerim TAŞAR
Genel Müdür Yardımcısı

Abdulkerim TAŞAR, 12.01.1971 tarihinde Bitlis/Tatvan’da doğdu.

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümünde Lisans Eğitimini tamamlamıştır. İşletme alanında yüksek lisans derecesini Türk Hava Kurumu Üniversitesinden almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak göreve başladıktan sonra Açık Öğretim Lisesi Müdürü, Basımevi Müdürü ve Devlet Kitapları Müdürü olarak görev yapmıştır. Devlet Kitapları Müdürlüğünde ilk defa öğrencilere ücretsiz dağıtılan ders kitapları için satınalma, basım ve dağıtım işlemlerini gerçekleştirmiştir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük Müşaviri, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

23 Haziran 2022 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten,

4 Kasım 2022 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına asaleten atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir.