Kamu Akaryakıt Tedarikinde Yeni Sözleşme Dönemi

26.09.2023

Bilindiği üzere, Genel Müdürlüğümüzce 2020 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının akaryakıt ihtiyaçlarının tedariki kapsamında, KamuTOS (Kamu Akaryakıt Taşıt Otomasyon Sistemi) üzerinden finansal aracılık hizmeti yürütülmekte ve 2023 yılı itibariyle yakıt alan aktif taşıt sayısı 120.000’e ulaşmıştır.

Bununla birlikte; yeni döneme ilişkin 12.09.2023 tarihinde ihale gerçekleştirilmiş ve 25.09.2023 tarihinde, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Petrol Ofisi A.Ş. ile yeni sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşme kapsamında toplam indirim oranı %5,45 olarak gerçekleşmiş; bu oranın %4’ünün Kamu kurum ve kuruşlarına yansıtılmasına ve %1,45’inin Akaryakıt Finansal Aracılık Bedeli olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda; 3 yıl olarak uygulanacak sözleşme döneminde, ihalede elde edilen indirimin toplam marja oranı referans alınarak, Şubat ve Ağustos aylarının ikinci dönemlerinden geçerli olmak üzere, indirim oranı 6 ayda bir güncellenerek duyurulacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarımıza önemle duyurulur.

NOT:

  1. Mevcut süreçte olup akaryakıt almaya devam etmek isteyen kurumların herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
  2. Sürece ilk kez dahil olmak isteyen kurumlar, kurumsal web sitemiz üzerinden ilgili adımları takip edebilirler. https://www.dmo.gov.tr/MusteriIslemleri/Akaryakit