OECD-SIGMA Yetkililerinin Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti

30.03.2022

OECD-SIGMA, Avrupa Birliği ile Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün ortak bir girişimi olarak, ülkemize belirli aralıklarla değerlendirme ziyaretleri düzenlemekte ve kamu yönetimi reformuna ilişkin istişarelerde bulunmaktadır. Söz konusu ziyaretler neticesinde hazırlanan raporlar SIGMA programı yetkilileri tarafından Avrupa Komisyonu’na sunulmakta ve Komisyon tarafından ülkemiz için hazırlanan yıllık ilerleme raporlarında veri olarak kullanılmaktadır.

Bu kapsamda, OECD-SIGMA yetkilileri ile yürütülen çalışmalar doğrultusunda, kamu alımları ve merkezi satınalma  uygulamaları konusunda ortak webinar ve çalıştaylar düzenlenmesi öngörülmektedir. Sn. Piotr-Nils Gorecki (Kıdemli Danışman) ve Sn. Daniel IVARSSON (E. Kıdemli Danışman) tarafından 24.03.2022 Perşembe günü, saat 11.00’de, yapılacak etkinliklere ilişkin Genel Müdürlüğümüze bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret kapsamında Genel Müdürümüz Sn. Mücahit ÖZDEMİR başkanlığında ilgili personelin katılımı ile düzenlenen toplantıda; SIGMA ve Genel Müdürlüğümüz faaliyetlerine ilişkin bilgi alışverişinde bulunulmuş, yürütülecek ortak çalışmalar konusunda görüş ve öneriler paylaşılmıştır.