KOSGEB Destekli Ürünler Tekno Katalog Platformunda

4.11.2021

DMO ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile KOSGEB destekleriyle üretilen orta yüksek ve yüksek teknolojili yerli ve milli ürünler DMO Tekno Katalog Platformu' nda kamu kurumlarına satışa sunulacak.

Genel Müdürümüz Mücahit Özdemir ile KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, KOSGEB binasında düzenlenen törenle iş birliği protokolü imzaladı.

Yaptığı konuşmada, özelikle yeni girişimcilere destek olmak amacıyla bazı projeleri hayata geçirdiklerine işaret eden Özdemir, KOSGEB ekosisteminde yer alan firmalara da DMO'nun elektronik satış kanalları aracılığıyla kamu pazarına erişme fırsatını sunmayı planladıkları bilgisini verdi.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ise DMO'nun yaygın bir ağı ve güçlü bir kapasitesi olduğuna dikkat çekerek, orta yüksek ve yüksek teknolojiye sahip ürünlerin DMO'nun Tekno Katalog Platformu'nda yer almasının kendileri için çok önemli olduğunu bildirdi.

İki kurum arasında imzalanan protokol, KOSGEB tarafından verilen Ar-Ge ve teknolojiye dayalı destekler neticesinde ortaya çıkan yerli ve milli ürünlerin ticarileşme ve markalaşma süreçlerini destekleyerek, kamu pazarına ulaşması ve kamu alımlarında yerli ve milli ürünlerin tercih edilmesinin sağlanmasını amaçlıyor.