Sağlık Market Bilgilendirme Toplantısı

28.06.2021

Genel Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Ömer Faruk Mızıkacı, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu(TÜMDEF) tarafından 24.06.2021 tarihinde düzenlenen İnteraktif  Online İhale ve Satınalma Eğitim Programı'nda Devlet Malzeme Ofisi ile Sağlık Bakanlığı arasında  imzalanan "Tedarik İşbirliği Protokolü" kapsamında devreye alınan "Sağlık Market" uygulamasının online süreçleri hakkında  bilgilendirme toplantısına katılmıştır.

Yaklaşık 240 katılımcının yer aldığı geniş çaplı bu bilgilendirme toplantısında,  Bilgi İşlem Daire Başanımız Sn. Ömer Faruk Mızıkacı, süreçlerin tamamen dijital olarak yürütüldüğü Sağlık Market uygulaması hakkında katılımcılara online olarak;  tedarikçi kaydının nasıl yapılacağı, başvuru işlemlerini nasıl tamamlanacağı, ürün başvurusu ve değerlendirme  işlemlerini, sözleşme imzalama süreçlerini ve uygulama kapsamında gerçekleştirilen e-ihalelere katılım süreçleri başta olmak üzere birçok konuda, Sağlık Market uygulamasının nasıl işlediğini tedarikçi ekranları üzerinden örneklerle gösterek bilgilendirmede bulunmuştur.

Bilgilendirmenin ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtlandıran Sn. Mızıkacı, katılımcıların görüş ve önerilerini dikkate alarak süreçlerin geliştirilmesi için değerlendirilmeye alınabileceğini bildirdi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.