ULAK’ın Yerli Ürünü MAYA SD-WAN e-Satış Portalımızda Yerini Aldı

  • Güncellenme Tarihi : 19 Mart 2021 Cuma

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ile ULAK Haberleşme A.Ş. arasında imzalanan sözleşme ile ULAK Haberleşmenin MAYA Geniş Alan Ağ ürünleri DMO e-Satış portalında satışa sunuldu. Genel Müdürlüğümüzde 17 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen imza töreni; Genel Müdürümüz Sn. Mücahit ÖZDEMİR ve ULAK Haberleşme Genel Müdürü Sn. Dr. Ali Metin BALCI ile iki kurumun yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tekno Katalog başvuru  şartlarını taşıyan ULAK Haberleşme A.Ş.’nin e-Satış portalımızda yer almak üzere DMO’ya başvuruda bulunmasının ardından imzalanan sözleşme ile artık MAYA SD-WAN (Yazılım Tanımlı Geniş Alan Ağ Yönetim Sistemi) lisans ürünü iki yıl süreyle DMO kataloğunda kamu kurumlarına sunulacak.

MAYA SD-WAN çözümü yerli ve milli yazılım, mühendislik yeteneklerinin yanında donanım bağımsızlık ilkesi ile ön plandadır. MAYA SD-WAN; uç noktalarda arttırılmış siber güvenlik çözümleri, hat yedekliliği ve zengin protokol desteği ile geniş alan ağ yönetimi yapan tüm kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilebilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarının en doğru ve en verimli şekilde karşılanmasında Devlet Malzeme Ofisi’nin üstlendiği sorumluluğa vurgu yapan Genel Müdürümüz Mücahit ÖZDEMİR kamunun ihtiyaç duyduğu ürünleri yine kamu iştiraki olan firmalardan tedarik etmenin gururunu yaşadıklarının altını çizdi. Özdemir, kamu kurumlarının ürettiği ürünlerin de kamu pazarı formatında öncelikle DMO’dan sağlanmasına yönelik çalışmaları artırdıklarına dikkati çekti ve “Bu doğrultuda birçok paydaşımızın ürettiği ürünleri e-satış platformumuza taşıdık. Bugün de ULAK Haberleşme ile anlaşmamızı imzalıyoruz. DMO sayesinde kamu kurumları hızlı şekilde bu ürüne erişebilecek. Yeni pazar edinimi noktasında katkı sağlayacağını düşünüyorum.’’ dedi.

ULAK Haberleşme A.Ş. Genel Müdürü Dr. Ali Metin BALCI; “Yerli ve milli ürünümüz MAYA SD-WAN kamu kurumlarımızı donanım bağımlı olmaktan çıkaran önemli bir ürünümüzdür. Ürünümüzün DMO e-Satış portalı üzerinden satışa sunulması ile tüm kurumlarımızın en hızlı şekilde SD-WAN çözümümüze ulaşmasını sağlıyoruz. Türkiye’ye kazandırdığımız yerli ve milli teknolojilerimizin ulaşılabilirliğini kolaylaştıracak bu platformda SD-WAN ürünümüzün satışa çıkması memnuniyet verici. 2014 yılından beri yoğun olarak  devam eden Ar-Ge çalışmaları neticesinde dünya ile eş zamanlı olarak, global üreticilerle benzer özelliklere sahip, tasarımdan üretime tüm süreçlerin kendi mühendislerimizce yapıldığı %100 yerli ve milli bir ürün sunuyoruz. Yerlilik ve milliğinin geliştirilmesi adına ülkemiz için oldukça iyi bir fırsat var, hepimiz bu fırsattan en iyi şekilde istifade etmeliyiz.  Türkiyede kamu kurumları her yıl bilişim altyapısı ve geniş alan ağ için ciddi yatırımlar yapıyor.  Bugün ULAK 1600'ü aşan 4.5G baz istasyonları ile 71 ilde 2.5 Milyon kullanıcıya hizmet veriyor. MAYA SD-WAN çözümümüz ise şuan 150 noktada çalışıyor ve 700 nokta için de projelendirme sürecimizi tamamladık. Yoğun testlerden sonra SSB, TURKSAT, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, BTK, AFAD gibi bir çok kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet veriyoruz. 5G konusunda da yerli, milli ve özgün çözümler için ekosistemimizle birlikte motive bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin iletişim gücü olarak gerek kamusal gerekse sivil tüm alanlardaki çözümlerimizle üretmeye ve ülkemiz için katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.