Devlet Malzeme Ofisi (DMO) - Kamuda Akıllı Satınalma Süreçleri Webınarı

  • Güncellenme Tarihi : 5 Ekim 2020 Pazartesi

Genel Müdürlüğümüz Tedarikçi ve Müşteri İlişkileri Daire Başkanlığı tarafından İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile DMO üzerinden yapılan kamu alımları konusunda firmaları bilgilendirmek için bir video konferans düzenlendi.

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) - Kamuda Akıllı Satınalma Süreçleri Webınarı’nda Tedarikçi ve Müşteri İlişkileri Daire Başkanı Ümit Cengiz Uysal katılımcılara DMO’nun iş modeli ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Bunun yanında kamu alımlarının daha etkin ve verimli hale getirilmesi için yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Kamu alımlarının bir politika aracı olduğunu anlatan Uysal, son yıllarda yerliliğin desteklenmesi gibi konuların öne çıktığını bu kapsamda DMO’ nun sağlık alımları, bilişim alımları, filo yönetimi konularında uzmanlaştığını dile getirdi.

Satışların yüzde 55’inin e-Market üzerinden yapıldığına dikkat çeken Uysal, DMO’nun ödemelerini gününde ve ideal zamanlarda yaptığını vurguladı. Ayrıca AR-GE ürünü olan satıcıları Tekno Katalog platformuna yönlendirdiklerini belirtti. Bilgilendirmenin ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandırıldı. Önümüzdeki dönemde sektörel bazlı video konferansların yapılacağı bilgisi verildi.