Eti Maden’in Temizlik Ürünü Boron e-Satış Portalımızda!

  • Güncellenme Tarihi : 13 Mart 2020 Cuma

Türkiye'nin merkezi satın alma kurumu Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını büyük ölçüde iç piyasadan tedarik ederek yerli üretime katkıda bulunmaktadır. DMO’nun satışa sunduğu ürünler arasında kamu kurum ve kuruluşlarının ürünleri de yer almaktadır. Böylece DMO kamudan alıp yine kamuya satış yaparak kamu bütçesine önemli bir tasarruf sağlamakla birlikte kamu kurumlarının ürettiği ürünlerin ticarileşmesine de yardımcı olmaktadır.

2018 yılında yürürlüğe giren taşeron yasası ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının endüstriyel temizlik ürünlerine olan ihtiyacı ve bununla birlikte kurumumuzdan talep ettikleri ürün miktarı artmıştır. Bu çerçevede müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve etkin bir biçimde tedarik etmeyi hedefleyen Kurumumuz 2020 yılı Mart ayında  Eti Maden iştiraki Eti Maden Asia Pacific Limited ile sözleşme imzalayarak Boron doğal mineralli temizlik ürünlerini kataloğa dâhil etmiştir.

Katalog sözleşmesinin imzalanmasını müteakip 2 farklı  ürün çeşidi DMO e-Satış Portalı üzerinden satışa sunulmuştur. Bunun yanı sıra  endüstriyel temizlik kimyasalları, çöp torbaları, kağıt ve kağıt havlu gibi farklı marka ve kalitedeki malzemeler e-Satış Portalında müşterilere sunulmaktadır.