DMO Sağlık Market İlaç Sektörü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  • Güncellenme Tarihi : 28 Şubat 2020 Cuma

İlaç sektöründe hizmet veren üretici ve ithalatçı firmaların Sağlık Market uygulaması hakkında bilgilendirilmek üzere davet edildiği Sağlık Market İlaç Bilgilendirme Toplantısı 25 Şubat Çarşamba günü saat 14:00’da Ankara Üniversitesi Rektörlük Binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. İsmet KESKİN yaptı.

Konuşmasında Merkezi Satınalma Kurumu olarak DMO’nun rolünden, Sağlık Bakanlığı ile imzalanan Tedarik İşbirliği Protokolü kapsamında devreye alınan Sağlık Market uygulamasının önem ve kapsamından, Sağlık Bakanlığı’na ve tedarikçilere sağlayacağı avantajların yanı sıra uygulamada gelinen son durum ve kaydedilen aşamalardan bahsetti.

Üniversitelere bağlı hastanelerin sağlık hizmeti sunumlarının yürütülmesinde ihtiyaç duydukları tıbbi sarf, ilaç ve tıbbi malzemelerin “Sağlık Market” kapsamında temin edilmesine karar verildiğini dile getiren İsmet Keskin, ‘’ Amacımız bir Merkezi Satınalma Kurumu olarak Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerinin ihtiyaç duyduğu ve DMO’dan temin edilmesini talep ettiği her ürünü, ürünün bulunduğu sektörün ve firmaların yapısına, hastanelerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde, Sağlık Bakanlığı, üniversite yetkilileri ve firma temsilcileriyle birlikte sağlıklı ve etkin bir satınalma sistemi oluşturarak tedarik etmek. Bu doğrultuda beşeri tıbbi ürünlerin temini amacıyla hazırlanarak uygulamaya konulmuş olan “Sağlık Market Beşeri Tıbbi Ürünler Çerçeve Anlaşması’ nı sizlerle de paylaşarak etkin, verimli, herkesin benimsediği, zaman ve işgücünden tasarruf sağlandığı, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir sistem oluşturmak amacıyla görüş ve önerilerinizi almak için sizleri davet etmiş bulunmaktayız.’’ dedi.

Toplantı firmaların sorularının cevaplandırıldığı oturum ile son buldu.