Kızılay Çadırı DMO e-Satış Portalında Yerini Aldı

  • Güncellenme Tarihi : 28 Şubat 2020 Cuma

Türkiye'nin merkezi satın alma kurumu Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını büyük ölçüde iç piyasadan tedarik ederek yerli üretime katkıda bulunuyor. DMO’nun satışa sunduğu ürünler arasında kamu kurum ve kuruluşlarının ürünleri de yer alıyor. Böylece DMO kamudan alıp yine kamuya satış yaparak kamu bütçesine önemli bir tasarruf sağlamakla birlikte kamu kurumlarının ürettiği ürünlerin ticarileşmesine de yardımcı oluyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu ürünlerin elektronik ortamda satışa sunulduğu DMO katalog sisteminde 2020 yılı itibariyle Kızılay Çadır A.Ş.’nin çadırları yerini aldı. Kataloğa dahil edilen ürünler müşterilerin talepleri dikkate alınarak belirlendi. Katalog sözleşmesinin imzalanmasını müteakip 12 farklı çadır çeşidi DMO e-Satış Portalı üzerinden satışa sunuldu. Portalda afet çadırı, genel maksatlı çadır, hava kanallı çadır gibi çadır türleri bulunuyor.

Askeri kurumlar, belediyeler, AFAD gibi kamu kurumları DMO e-Satış Portalından sipariş ettikleri çadırları kamp, taziye, tören ve afet gibi durumlarda kullanıyor.