Genel Müdürlüğümüzde ‘’Proje Yönetimi Farkındalık Eğitimi’’ Düzenlendi

  • Güncellenme Tarihi : 2 Nisan 2019 Salı

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Salonunda 27/28 Mart tarihlerinde düzenlenen Proje Yönetimi Farkındalık Eğitiminin açılış konuşmasını Genel Müdürümüz Sn. Mücahit ÖZDEMİR yaptı.

Konuşmasında DMO’nun kurum olarak odaklanması ve aksiyon alması gereken konular üzerinde duran Genel Müdürümüz, kamu alım uygulamalarındaki küresel gelişmelerin yakından izlenmesi gerektiğinden bahsetti.

DMO’nun rekabeti arttıracak önlemler alması, ürün sayısını arttırması, kamuya standart ürünler sunması gerektiğini ve bunlar yapılırken de özellikle yerliliğin teşvik edilmesi, kaynağından alım ile KOBİ’lerin desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca kurumumuzu bu hedeflere ulaştıracak çalışmaların projelendirilmesi ve zaman planlarına sadık kalan, sonuç odaklı projeler üretilmesi gerektiğini vurguladı. Proje yönetimi metodolojisinin kurumumuzun tüm çalışanları tarafından özümsenmesi gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Strateji Geliştirme, Katalog ve Bilgi İşlem Daire Başkanlıkları ile Proje ve İş Geliştirme Müdürlüğü katılımıyla alınan ‘’Uygulamalı Proje Yönetimi Eğitimi’’nin devamı niteliğinde planlanan farkındalık eğitiminin ilk oturumuna tüm Daire Başkanları ve Şube Müdürlerimiz, ikinci oturumuna ise birimlerden istekli yaklaşık 50 personelimiz katılım sağlamıştır.